Середа, 19.12.2018, 09:14
Вітаю Вас Гість | RSS


Меню сайту
Наше опитування
Ваш улюблений предмет у школі?
Всього відповідей: 157
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Прес-центр "Сорока"

Гурток  "Юний журналіст"

 

 
ДЕВ'ЯТКІНА
Валентина Володимирівна
керівник гуртка юних журналістів "СОРОКА"
 

yadi.sk/d/2e9MfBxDrVW9g

Вересень 2018

Жовтень 2018

Листопад 2018

Звіт
про роботу гуртка "Юний журналіст"
при Іллінівській СШ 
за 1 семестр
 2017-2018 навчального року

      

В Іллінівській школі на базі УС «Рута» працює журналістський гурток «Сорока» при РЦДЮТ , який має свої стінну і друковану газети «Сорока». Гурток працює в школі 3-й рік. Обліковий склад - 20 осіб, учасники гуртка - учні 7-х класів. Мета роботи гуртка - залучення дітей до здобуття первинних навичок і умінь професії журналіста, інформування молоді району та міста про справи, проблеми та дозвіллі їхніх однолітків, надання допомоги в знаходженні ними життєвих орієнтирів і профорієнтації. В основі програми покладено концепцію профільної освіти. За цільовим спрямуванням являється професійно ужитковою. Теорія та практична діяльність тісно пов’язані. Зміст програми сприяє розвиткові інтересу до різних видів газетярства: журналістиці, редагуванню, фотокореспонденції, технологічному створенню газети. Крім того, кожне заняття – це відкриття своїх талантів, вподобань, оточуючого світу та людей, що живуть поруч.

 • Ще на початку роботи всі діти обєдналися в інтерактивні групи за вподобаннями: фотокореспонденти, журналісти, верстальники, поети, що допомогло сконцентрувати зусилля кожної групи на певній діяльності. Організуючим центром стала ради редколегії газети, яка планує роботу над кожним номером газети, організовує екскурсії, зустрічі з цікавими людьми, свята та інші заходи. За 1 семестр 2017-2018 року проведено 51 заняття, багато тренінгів, практичних робот, зустрічей з цікавими людьми, конкурсів поетів-початківців тощо, інтерв’ю з відомими людьми.

В цьому році робота гуртка побудована таким чином, щоб гуртківці більше часу займалися практичною роботою: інсценування життєвих ситуацій, художніх творів, що вивчаються, обмін думками на задану тему, диспути з проблемних питань, інтерв’ю з цікавими людьми та в нестандартній ситуації. Дуже багато уваги приділялося практичній діяльності: створенню шкільної газети, написанню репортажів, заміток, віршів, есе, підготовлених та експрес-інтерв’ю. Під час занять використовую інтерактивні технології: групова робота: «Дружнє коло», «Додай словечко», «Намалюй свято», «Почуй мене», «Я – творча особистість!» тощо. На заняттях гуртка діти інсценують твори, складають і проводять брейн-ринги, вікторини, виготовляють колажі, малюють та співають. Така діяльність допомагає дітям розкрити свої таланти, мрії та почуття. Особливо подобаються учням ігрові тренінги-інсценізації: екскурсія в музей, в казковий світ, на іншу планету, інтерв’ю з героями художніх творів, казкових та міфічних персонажів.

Під час занять учням пропонувалося зібрати і систематизувати інформацію на задану тему: враження від шкільних заходів, власні спостереження, інтерв'ю, щоденники і т.п. Відпрацьовувалися навички чітко і доступно викладати повідомлення, використовуючи різні жанри публіцистики: есе, репортаж, інтерв'ю, замітка, стаття. В процесі занять визначилися схильності учнів в написанні робіт певних жанрів. Так, Торопенко Софія, Тяпкіна Надія, Литвиненко Жанна, Машир Єлизавета добре засвоїли жанр інтерв'ю, тому в шкільній газеті «Сорока» регулярно друкуються їхні роботи.

Павленко Єлизавета, Зайлер Аліна, Васильєва Дарина обрали жанр есе, акровірша, їх роботи стали окрасою стінгазети «Сорока». Зайлер Аліна, Тяпкіна Надія пробують писати вірші про події, що відбуваються в школі.

Практична цінність занять в гуртку в тому, що у дітей зросла культура мови, стала багатшою і різноманітнішою лексика, підвищилася грамотність. Вони стали більш розкутими, впевненими в собі, стриманими та розважливими. Більш впевненими стали діти і на уроках, підвищилася техніка читання, мова стала виразною та логічною.

Члени гуртка «Юний журналіст» - активні учасники всіх заходів та свят в Іллінівській школі та у сільському Центрі дозвілля.

 • 01.09 – підготували та провели для 1-11 класів Перший урок у кінотеатрі «Супутник», де юні журналісти 7-А та 7-Б класів зійшлися у двобої на краще знання європейських цінностей, культури та історії. Брейн-ринг «До Європи з Україною в серці».
 • 04-12.09 – провели музейні уроки для учнів 5-6 класів на тему «Друга світова війна – причини та наслідки» біля пам’ятника загиблим воїнам, «Неоголошена війна» (біля пам’ятника афганцям), « Коли до штика прирівняли перо» біля меморіалу загиблим журналістам у сквері О.Тихого.
 • Провели екскурсію до Костянтинівського міського краєзнавчого музею на виставку «Василь Стус – дорога долі».
 • 28.08 – зустріч з ветераном праці М.О. Коломоєць. Інтерв’ю з ветераном, відеофільм.
 • 26.09 – участь у осінньому ярмарку «Дарунки осені» в ролі ведучих, танцювальний номер.
 • Прийняли участь у районному конкурсі есе «Моє рідне село».
 • Інтервю з учителями школи до свята «День працівника освіти».
 • Участь у шкільному у святі до Дня толерантності.
 • 21.11 – в гостях у ветерана Другої світової війни Шпаковського М.Ю. Знято відеофільм.
 • Підготували та провели для 7-х класів музично-літературну композицію «День гідності та єдності».
 • 07.12 – провели прес-конференцію «Що ми чекаємо від Іллінівської громади» за участю заступника голови Іллінівської сільської ради Стужук Юліани Олегівни, начальника відділу освіти Іллінівської сільської ради Сидорчук Надії Василівни та заступника директора Іллінівської спеціалізованої школи Кушнір Алли Анатоліївни. Знято відеоролик.

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
uCoz